Geoblog.pl    hitchhikers    Podróże    Auto Stop Race 2009    Pierwszy dzien wyscigu, czyli stopem przez Czechy

Pierwszy dzien wyscigu, czyli stopem przez Czechy

Słowacja
Słowacja, Bratislava

Na starcie Auto Stopa Race 2009 we Wrocławiu stanęło ok 200 osób, to jest 100 teamow. My wystartowałyśmy z numerem 85, czy okaze sie szczesliwy? :)
Ruszylysmy w strone przystanku ( aby dostac się na drogę wylotowął dozwolone jest skorzystanie z komunikacji miejskiej). Ze nie znamy zabardzo Wrocławia, idziemy za tłumem. Autobus wysadził nas już blisko autostrady. Nie było tak ciężko, dosyć szybko złapałyśmy stopa, i to bardzo miłego. Para młodych ludzi zawiozła nas nawet dalej niż planowali. A przy okazji doradzili, które przejście graniczne wybrać. Wysadzili nas w świetnym miejscu gdzie złapanie następnego samochodu było kwestia 3 minut. Dalej było już znacznie gorzej.. Łapałyśmy coraz krótsze stopy i coraz bardziej wydłużał się czas oczekiwania. Blisko przejścia granicznego zeszło nam jakieś 2 godziny a przy tym droga z plecakiem na wylotówkę dawała się coraz bardziej we znaki. Znalazłyśmy się w końcu w Czechach. Pełne wątpliwości czy aby napewno wybrałyśmy dobre przejście graniczne gdyż samochody przejeżdżały z coraz mniejszą częstotliwościa. Co chwile na swojej drodze mijałyśmy już znajome twarze uczęstników wyścigu.
Grubo po południu sytuacja zaczęła się poprawiać, dostałyśmy sie do Olomoucka a z tamtąd juz prosto do Brna, gdzie zabral nas bardzo ciekawy... bioenergoterapeuta! Ciekawych ludzi spotyka się po drodzę tym bardziej szkoda, że nie zawsze można z nimi porozmawiać! Nie dla wszystkich jednak jest to problem! Nasz kierowca przez jakies 20 minut bardzo wylewnie opowiadał o swoim życiu pracy czy czymś takim ;) Wydawało nam się, że język polski i czeski są dosyć podobne otóż NIE ! :) Nie rozumiałyśmy zupełnie nic, a nasz kierowca po dłuższym czasie dopiero spytał czy go rozumiemy, odpowiedziałyśmy zgodnie z prawdą co w żaden sposób mu nie przeszkodziło w dalszym monologu. Wysiadłyśmy na stacji benzynowej a było już ciemno i późno. Siadłyśmy na stacjiz tabliczką Bratislava i wzieła nas para słowaków. Znowu na stacji benzynowej znalazłyśmy sie ok godziny 24. I co tu dalej robić??

Zasoby: 17 wpisów17 0 komentarzy0 0 zdjęć0 0 plików multimedialnych0

30.04.2011 - 08.05.2011